UNIQ verslo centrui suteiktas platininis LEED sertifikatas

Verslo centras UNIQ Vilniuje pirmasis Baltijos šalyse gavo LEED Platinum sertifikatą. Lietuvoje tai yra pirmasis aukščiausiu sertifikatu įvertintas naujas biurų pastatas. UNIQ verslo centrą pagal LEED standartus vystė tarptautinė nekilnojamo turto plėtros bendrovė „Vastint“. Visą plotą išsinuomojo vienas nuomininkas: „Danske Bank“ IT paslaugų centras Lietuvoje DGITL.

 

Verslo centras UNIQ buvo kuriamas, projektuojamas ir statomas laikantis tarptautinio LEED aplinkosaugos sertifikato standartų. LEED Rating Systems™ – tai Jungtinėse Amerikos Valstijose Žaliųjų pastatų tarybos sukurta sistema, pagal kurią yra vertinamos pastato aplinkosaugos charakteristikos. Gautasis LEED Platinum sertifikatas buvo skirtas už pastato projektavimą ir statybą.

  

UNIQ verslo centrą vystė tarptautinė nekilnojamo turto vystymo grupė „Vastint“, priklausanti kompanijai „Inter IKEA“. „LEED Platinum sertifikatas įrodo mūsų ilgalaikį ir atsakingą požiūrį į nekilnojamojo turto plėtojimo ir valdymo verslą“, – sakė „Vastint“ vadovas Lietuvoje Kęstutis Vedeckis. „Vastint“ grupė visose šalyse laikosi aukštų ekologijos ir socialinės atsakomybės nuostatų. Jau prieš keletą metų grupė priėmė sprendimą vystant nekilnojamo turto projektus sertifikuoti visus pastatus tarptautinėmis BREEAM arba LEED sistemomis.

 

„Laikydamiesi aukščiausių aplinkosaugos reikalavimų siekiame prisidėti prie neigiamo pramonės poveikio aplinkai mažinimo. Jau projektavimo stadijoje atsižvelgėme į dalis, kurios yra imliausios energijos suvartojimui ar kitaip neigiamai gali įtakoti aplinką ir stengėmės tai minimizuoti. Džiaugiamės, kad mūsų pastangos buvo įvertintos aukščiausiu – platininiu sertifikatu“, – kalbėjo K. Vedeckis.

 

UNIQ verslo centrą sertifikavo Švedijos bendrovė „WSP Sverige AB“. Pastatas buvo vertinamas pagal statybų proceso ir statybinių medžiagų poveikį aplinkai, taupaus resursų naudojimo užtikrinimą, sveikos aplinkos pastate sukūrimą, mažinamą transporto taršą. Sertifikato administravimas buvo nemažas uždavinys. „UNIQ buvo pelnytai įvertintas Platinum sertifikatu. Vystytojai įdiegė labai daug aplinką saugančių veiksnių. Pats procesas vyko lengvai ir sklandžiai, nes administruojanti komanda komunikavo aiškiai, greitai ir profesionaliai“, – gyrė LEED konsultantas Oliver Pearce iš „WSP Sverige AB“.

Renkantis biurą didiesiems nuomininkams vis svarbesnis tampa pastato valdytojo profesionalumas, pastebi nekilnojamo turto bendrovės „Newsec“ biurų paslaugų grupės vadovas Baltijos regione Martynas Babilas. Pasirinkęs profesionalų partnerį, nuomininkas gali būti tikras, kad įsikūrimo procesas bei pagrindinė veikla vyks sklandžiai. M. Babilo nuomone, profesionalumas, kurį atneša tarptautiniai nuomotojai ir nuomininkai kelia Vilniaus biurų rinką į naują lygį. Nuomininkai tampa vis ambicingesni ir siekia sukurti patrauklią aplinką savo darbuotojams, tuo tarpu vystytojai stengiasi sukurti vis geresnius pastatus geidžiamiausiems nuomininkams pritraukti.

 

Visą pastatą išsinuomavo vienintelis nuomininkas – „Danske Bank“ IT paslaugų centras Lietuvoje DGITL. K.Vedeckis pabrėžė, kad sutampančios verslo vertybės buvo vienas iš svarbių veiksnių, įtakojusių sandorio sudarymą. Pasak M. Babilo, aukščiausius sertifikatus gaunantys pastatai ne tik užtikrina ploto naudotojams taupesnes energijos sąnaudas, komfortą bei prestižą, bet ir akcentuoja tvariai plėtojamo verslo vertybes. „Tai yra ne tik brandžios nekilnojamojo turto rinkos, bet ir socialiai atsakingos visuomenės požymis“, – pabrėžė M. Babilas.

 

Apie LEED sertifikavimo sistemą:

LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) – tai projektavimo, statybos ir atsakingo aplinkai daromo poveikio vertinimo sistema. LEED vertinimo sistemą sukūrė JAV „Žaliųjų pastatų taryba“. Sertifikavimas remiasi nepriklausomos trečiosios šalies vertinimu. LEED projektų sertifikavimas atliekamas daugiau kaip 150 šalių, tarp jų JAV, Kanadoje, Meksikoje, Indijoje, Švedijoje, Estijoje ir Suomijoje.

 

Egzistuoja keturi sertifikavimo lygiai:

 

• LEED Certified: 40 – 49 taškai;

• LEED Silver: 50 – 59 taškai;

• LEED Gold: 60 – 79 taškai;

• LEED Platinum: daugiau kaip 80 taškų.

 

Vertinimas skirstomas kategorijomis (sklypo ekologinis vertinimas, vandens ir energijos tausojimas, medžiagų kilmė, vidaus klimatas, inovacijos, regiono prioritetai).

 

UNIQ verslo centras surinko 86 taškus. Toks vertinimas gautas atsižvelgiant į sklypo panaudojimo galimybes, integruotumą į miesto sistemas: tai viešasis transportas, pasiekiamumas, sklypo aplinkosauginius kriterijus: tai dviračių saugyklos ir persirengimo kambariai, „žalias“ stogas, inovatyvios vandens sunaudojimo mažinimo technologijos, vandens sklype surinkimas, energijos panaudojimo efektyvumas, regioninės medžiagos, statybinių atliekų panaudojimas, vidaus klimato kontrolės sistemų inovatyvumas, dizaino inovacijos.

 

LEED „platininius“ balus užtikrino papildomas kompleksinis dėmesys inovacijoms ir taupioms technologijoms. Gan didelis balų skaičius gautas už efektyvų sklypo išnaudojimą bei palankią pastato vietą mieste.

 

Detalesnį vertinimą anglų kalba galima rasti čia: http://www.usgbc.org/projects/uniq

Daugiau informacijos suteiks:

Martynas Babilas

Biurų paslaugų grupės vadovas Baltijos regione

Tel.: +370 616 12 216 El. paštas: m.babilas@newsec.lt

Gaukite naujienas pirmieji

Susisiekite su mumis
X
Žinutė išsiųsta. Netrukus su Jumis susisieksime.