PAGYVĖJO IR KAUNO BEI KLAIPĖDOS PREKYBOS GATVĖS

PAGYVĖJO IR KAUNO BEI KLAIPĖDOS PREKYBOS GATVĖS

Klaipėdos centre, kur turėti biurą ar prekybos patalpas yra garbės reikalas, užėjus sunkmečiui vitrinos ištuštėjo, o pastaruoju metu į kai kurias miesto gatves grįžta nuomininkai. Daugėja nuomininkų ir Vilniaus bei Kauno prekybos gatvėse.

Finansų ir NT konsultacijų bendrovė „Newsec/Re & Solution“ skelbė, kad visuose didžiuosiuose miestuose prekybos centrai populiarumu vis dar lenkia prekybos gatves, bet savo nuomininkus pastaruoju metu rado ir anksčiau laisvos buvusios patalpos pagrindinėse prekybos gatvėse – nuomos galimybėmis domisi restoranai, barai, nedidelės butiko tipo ar prabangių prekių parduotuvės.

Štai Vilniuje prekybos gatvėse liko vos 5% neužimtų prekybos patalpų, o prašomos nuomos kainos pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su praėjusiais metais, šoktelėjo 20–30%.

„Prieš dvejus metus buvo tik bankai, avalynės prekyba, o dabar klientų prekybos gatvėse atranda maitinimo įstaigos. Tyrimai rodo, kad žmonių skaičius aktyviose gatvėse yra toks pats kaip prekybos centruose“, – atkreipia dėmesį Mindaugas Kulbokas, finansų ir NT konsultacijų bendrovės „Newsec/Re & Solution“ tyrimų ir analizės paslaugų grupės vadovas Baltijos regionui.

Jis nurodo, kad Vilniuje didelė paklausa jaučiama Vilniaus g. ir Gedimino pr. sankirtoje. Taip pat savo parduotuvėmis išsiskiria Didžioji gatvė, jau panašėjanti į prekybos centrą. Pilies gatvė anksčiau garsėjusi linu ir gintaru, dabar pritraukia gurmaniškų produktų prekybininkų, kavinių. Atsigavimas jaučiamas ir Vokiečių gatvėje, čia daugėja nuomininkų. „Kiekviena gatvė orientuota į tam tikrą segmentą, ir tai yra gerai, taip ir turėtų būti“, – sako p. Kulbokas.

Vilniui, anot jo, dar praverstų ir pasažų įvaizdis, uždengtos gatvės. Tokia prekyba padėtų išvilioti apsipirkti į gatvę daugiau žmonių ir šaltuoju metų laiku.

Straipsnis publikuotas dienraštyje „Verslo žinios“.

Gaukite naujienas pirmieji

Susisiekite su mumis
X
Žinutė išsiųsta. Netrukus su Jumis susisieksime.