„NEWSEC“ PADĖJO PARDUOTI VIENĄ DIDŽIAUSIŲ „BPT“ FONDO TURTO OBJEKTŲ RYGOJE

„NEWSEC“ PADĖJO PARDUOTI VIENĄ DIDŽIAUSIŲ „BPT“ FONDO TURTO OBJEKTŲ RYGOJE

Seniausiai veikiantis BPT valdomas nekilnojamojo turto fondas „BPT Secura“ pardavė italų bendrovei „Baltic RE Group“ vieną savo pagrindinių nekilnojamojo turto objektų – istorinį pastatą KalkuRygoje.

Istorinis biurų pastatas Kalku 15, stūksantis Latvijos sostinės centre, Laisvės aikštėje, 2013 m. sausio 15 d. perėjo į antrinės „Baltic RE Group“ bendrovės SIA „Key 15“ rankas. Šis sandoris – vieno patraukliausių ir pelningiausių nekilnojamojo turto portfelių Baltijos regione „BPT Secura A/S“ išpardavimo proceso dalis.

5 114 kv. m. ploto statinys iškilo 1913 m. ir išsiskiria nepaprasta savo architektūra, įskaitant įspūdingus „art nouveau“ stiliaus didžiulius laiptus. Per pastaruosius metus pastatas buvo renovuotas: be kita ko, visiškai sutvarkytas interjeras, atnaujintas fasadas, ir paverstas moderniu biurų bei mažmeninės prekybos centru.

Pardavus 2003 m. lapkričio mėnesį įsigytą Kalku, kapitalo prieaugis siekė 32 proc. pradinės įsigijimo kainos ir prilygo 11,3 proc. investicijų grąžai.

„Kalkuvisada buvo svarbi mūsų portfelio dalis. Objektas išsiskiria ne tik gera vieta bei modernia infrastruktūra, bet ir savitu charakteriu. Atvykę į Rygos centrą, šį pastatą iš karto pastebėsite. Ir, be abejo, mums tai puiki investicija, dokumentais įrodanti Baltijos šalių nekilnojamojo turto rinkos galimybes“, – teigė „BPT Secura“ fondo valdytojas Algis Vaitiekūnas.

Šiuo metu išformuojamas „BPT Secura“ fondas tikslinę savo nuosavybės portfelio Baltijos šalyse rinkodarą pradėjo 2012 m. pradžioje. Balandžio mėnesį „Newsec“ ir „SEB Enskilda“ komandos (įskaitant dabartinę „Summa Advisers“ grupę) buvo paskirtos fondo nuosavybės pardavimo konsultantais.

„BPT Secura“ valdo bendrovė „BPT Asset Management A/S“. Iš pradžių fondui priklausė 11 paklausių mažmeninės prekybos, biurų ir logistikos objektų Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje, kurių bendras plotas siekė apie 100 000 kv. m. 2012 m. pradžioje parduotas vienas objektas ir 2013 m. šis procesas bus tęsiamas.

Gaukite naujienas pirmieji

Susisiekite su mumis
X
Žinutė išsiųsta. Netrukus su Jumis susisieksime.