Trečias didžiausias komercinio NT sandoris Latvijoje šiemet – už 25 mln. eurų parduotas verslo centras „Valdemara“

Tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“ tarpininkavo parduodant verslo pastatą „Valdemara“ Rygoje. Objektą, priklausantį estų investicijų į nekilnojamąjį turtą (NT) valdymo bendrovei „Capital Mill“, už 25 mln. eurų įsigijo Švedijos investicijų bendrovė „Eastnine“.

„Džiaugiamės sėkmingai investavę į „Valdemara“ verslo centrą 2013 m. Įsigijus šį objektą sutelkėme dėmesį į jo pridėtinės vertės kūrimą. Didžiuojamės, kad mūsų darbą įvertino tarptautinė ir vietos investuotojų bendruomenė“, – sako Marko Kull, „Capital Mill“ partneris. „Valdemara“ verslo centras yra antrasis „Eastnine“ įsigjimas Rygoje. Švedų investicijų bendrovė ir toliau koncentruojasi į išskirtinį Baltijos šalių sostinių komercinį NT – „Valdemara“ yra jau šeštasis biurų projektas „Eastnine“ portfelyje.

Latvijos sostinės senamiestyje esančio A klasės 8 aukštų verslo centro „Valdemara“ bendras plotas sudaro 8,5 tūkst. kv. m. Šis verslo centras yra vienas iš pirmųjų modernių biurų Rygos senamiestyje, pritraukiantis itin žinomus nuomininkus – šiuo metu čia įsikūrę daugiau nei 10 tarptautinių nuomininkų, tarp kurių tokie vardai kaip „Rimi“, „Workland“, „Colliers“, „Oracle“, „Sorainen“, „PwC“ ir kt. Šis objektas yra vienas iš nedaugelio Rygos senamiesčio biurų objektų, turintis požeminę automobilių stovėjimo aikštelę.

Šalia verslo centro yra Nacionalinio dailės muziejus, Kongresų rūmai, Centrinis parkas, Art Nouveau stiliaus pastatų rajonas ir kiti pagrindiniai miesto objektai. Taip pat vos kilometro atstumu nuo verslo centro yra centrinė autobusų stotis, Rygos uostas.

Pasak pardavėją konsultavusios bendrovės „Newsec“ Investicinių sandorių grupės vadovo Baltijos šalyse Andriaus Švolkos, „Valdemara“ pardavimas papildys šiemet įgyvendintų didžiausių komercinio NT sandorių trejetuką Latvijoje, kurį sudaro prekybos centras „Galerija Centrs“ ir „Luminor“ banko pagrindinės būstinės verslo centras. Anot eksperto, investicija į verslo centrą „Valdemara“ yra Latvijos ir kartu Baltijos regiono biurų rinkos likvidumo įrodymas.

„Lyginant su Vilniumi ir Talinu, Rygos biurų rinka kur kas vėliau pradėjo rodyti atgimimo ženklus, todėl modernių biurų pasirinkimas mieste iki šiol yra mažesnis nei kaimyninėse šalyse. Baltijos šalių sostinių kontekste, modernūs biurų pastatai Rygoje išlieka labiausiai investuotojus dominančiu segmentu. Tai įrodė ir didelis pirkėjų susidomėjimas „Valdemara“ verslo centru. Miesto centre esantis komercinis NT vis dar ženkliai pigesnis bei generuoja aukštesnę investicinę grąža nei panašus NT išsivysčiusiose Vakarų Europos šalyse. Mūsų nuomone, tai vis dar labiausiai investuotojų neįvertintas segmentas“, – pastebi A. Švolka.

Gaukite naujienas pirmieji

Pateikdamas savo el. pašto adresą ir spausdamas „Prenumeruoti” sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi rinkodaros tikslais. Naujienlaiškio galite bet kada atsisakyti paspaudę naujienlaiškio pabaigoje esančią nuorodą.
Susisiekite su mumis
X
Žinutė išsiųsta. Netrukus su Jumis susisieksime.