Investuotojus vis labiau domina logistikos paskirties objektai Europoje ir Baltijos šalyse

2018 01 09


Europoje auga logistikos centrų paklausa – 2017 m. daugiausia nuomos ir pardavimų sandorių sudaryta didžiausiose Bendrijos rinkose: Paryžiaus regione ir centrinėje Didžiosios Britanijos dalyje. Sparčiausias augimas tuo tarpu užfiksuotas Ispanijoje ir Nyderlandų pietinėje dalyje  – jį skatina augantis vartojimas ir elektroninė prekyba, rodo naujausia „BNP Paribas Real Estate“ Europos logistikos paskirties nekilnojamojo turto ataskaita. Augantis investuotojų susidomėjimas logistikos objektais pastebimas ir Baltijos šalyse, kur sandorių vertė 2017 m. išaugo 10 proc.


„BNP Paribas Real Estate“ partnerės Baltijos šalyse, tarptautinės nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“ ekspertai pabrėžia, kad logistikos sektorius vis dar yra nepakankamai įvertintas, o augantys investicijų srautai į šią sritį įrodo, kad sektoriaus potencialas yra ryškus.


„2017 m., antrus metus iš eilės, Baltijos regione užfiksuota daugiau kaip 100 mln. eurų sandorių vien tik industriniame logistikos segmente. Didžiausias 2017 m. komercinio NT sandoris įvyko būtent logistikos sektoriuje – Švedijos investicijų bendrovė „East Capital“ iš „VGP Group“ už 54 mln. eurų įsigijo „Nehatu“ logistikos centrą Taline. Viso trijose Baltijos šalyse per tris metų ketvirčius perleista 150 tūkst. kvadratinių metrų logistikos paskirties turto“, – sako „Newsec“ Investicinių sandorių grupės vadovė Neringa Rastenytė-Jančiūnienė


Anot „Newsec“ Investicinių sandorių grupės vadovės, šiuo metu rinkoje susiformavo situacija, kai egzistuoja daug laisvo kapitalo ir maža objektų pasiūla, todėl investuotojai pradeda ieškoti galimybių ir Baltijos šalių logistikos sektoriuje. Žengti į naują sritį investuotojus skatina ir geresnės kapitalizacijos normos, kurios logistikos sektoriuje yra 200 bazinių punktų didesnės nei labiau įprastuose biurų ar prekybos centrų sektoriuose.


„Investicijas į šį sektorių skatina geresnės kapitalizacijos normos – Baltijos regione įsigyjant biurą ar prekybos centrą su patikimais nuomininkais šis rodiklis siektų 6-7 proc., tuo tarpu įsigyjant logistikos centrą kapitalizacijos norma galėtų siekti bent 8 proc.“, – sako N. Rastenytė.


Europoje investicijų apimtys į biurus ir prekybos centrus per metus sumenko apie 10 proc., o logistikos ir pramonės NT sektoriuje fiksuotas 10 proc. augimas. Kai kuriose šalyse – Airijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Italijoje, Belgijoje – investicijų apimtys į logistikos ir industrinį NT paaugo apie 30–50 proc.


„BNP Paribas Real Estate“ ataskaita rodo, kad Lietuvoje vieno kvadratinio metro kaina logistikos paskirties objektuose siekė 4,4 Eur per mėnesį – 3 proc. daugiau nei Latvijoje ir beveik 9 proc. mažiau nei Estijoje. Aukščiausios kainos 2017 m. lapkritį užfiksuotos Londono Heathrow regione ir Osle, kur jos atitinkamai siekė 16,3 ir 11,3 Eur už kvadratinį metrą.


Nuomos sutartys Lietuvoje įprastai pasirašomos 5 metams su galimybe pratęsti dar tokiam pačiam laikotarpiui, panašios sąlygos yra ir kitose Baltijos valstybėse. Tuo tarpu Jungtinėje Karalystėje, nuomininkų gali būti prašoma pasirašyti sutartį net 30 metų laikotarpiui.

Gaukite naujienas pirmieji

Pateikdamas savo el. pašto adresą ir spausdamas „Prenumeruoti” sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi rinkodaros tikslais. Naujienlaiškio galite bet kada atsisakyti paspaudę naujienlaiškio pabaigoje esančią nuorodą.
Susisiekite su mumis
X
Žinutė išsiųsta. Netrukus su Jumis susisieksime.